On: 2 Սեպտեմբերի, 2025
Արցախը հայերի Հայրենիքի նվիրական մասն է, իսկ արցախահայության վերադարձը՝ նրա անբեկանելի և հիմնարար իրավունքը․ Սերժ Սարգսյան
2025-09-02
Փեզեշքիանը և Էրդողանը քննարկել են Հարավային Կովկասում ստեղծված իրավիճակը
Մինսկի խումբը լուծարելու պատմական որոշումն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության գործընթացի կարևոր հանգրվաններից մեկը հանդիսացավ. Թուրքիայի ԱԳՆ
Սի Ծինփինը Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ Ռուսաստանը և Չինաստանն անվանել է Երկրորդ համաշխարհային պատերшզմի գլխավոր հաղթողներ
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հատուկ շեշտել է՝ Մինսկի խմբի լուծարումով դրա շրջանակում ընդունված փաստաթղթերն այլևս իրավական ուժ չունեն. դրանք հայկական շահ էին հետապնդում. Աշոտյան
Արցախի Հանրապետության տարածքում բնակված ժողովրդի հավաքական վերադարձը հայրենի օջախներ անօտարելի և բացարձակ իրավունք է. Արցախի ԱԺ
Թրամփն այսօր հանդես կգա հայտարարությամբ
Արցախյան շարժման և պшտերազմի հաղթանակն ապահովեց ոչ միայն արցախցիների արդար պահանջների իրացումը, այլ ապահովեց Հայաստանի անվտանգությունը․ Աբրահամյան
Փաշինյանը տիկնոջ հետ ժամանել է Պեկին
Վլադիմիր Պուտինը Պեկին է ժամանել Տյանցզինում տեղի ունեցած Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովից հետո

On: 2 сентября, 2025
Арцах – священная часть армянской родины, и возвращение арцахских армян – их неотъемлемое и основополагающее право. Серж Саргсян
2025-09-02
Пезешкиан и Эрдоган обсудили ситуацию на Южном Кавказе
Историческое решение о роспуске Минской группы стало одной из важных вех в мирном процессе между Азербайджаном и Арменией. МИД Турции
Си Цзиньпин назвал Россию и Китай главными победителями во Второй мировой войне на встрече с Путиным
МИД Азербайджана особо подчеркнул, что с роспуском Минской группы все документы, принятые в её рамках, утрачивают юридическую силу. Они служили интересам Армении. Ашотян
Коллективное возвращение народов, проживающих на территории Республики Арцах, на свои родные земли является неотъемлемым и абсолютным правом. Национальное Собрание Арцаха
Трамп выступит с заявлением сегодня
Победа Арцахского движения и войны не только обеспечила реализацию справедливых требований народа Арцаха, но и безопасность Армении. Абрамян