Հայաստանի գործող իշխանությունների ցուցաբերած գործողություններն ու անգործությունը մեր հայրենակիցների իրավունքների պաշտպանության և նրանց հայրենադարձման հարցում լուրջ տարակուսանք են առաջացնում․ Դիվանագետների համահայկական խորհուրդ
2026-02-06
On: 6 Փետրվարի, 2026
Միքայել Սրբազանի խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով
Անընդունելի է ՀՀ իշխանությունների անգործությունն ու անտարբերությունը. պայքարելու ենք մեր հայրենակիցների իրավունքների պաշտպանության ու մեր ժողովրդի՝ հայրենի բնակավայրեր վերադառնալու համար. Արցախի ԱԺ
Արման Սարոյանը՝ ընդդեմ Մայր Աթոռի գործով դատական նիստը հետաձգվեց
Արման Սարոյանը չի ներկայացել դատական նիստին. միջնորդել է այն հետաձգել
Վերջին 5 տարում իշխանափոխության միակ իրական գործիքը եղել և մնում է իմպիչմենտը. Մալյան
ԼՂ առաջնորդների դեմ կեղծ դատավարությունից հետո, ԵՄ-ն չի կարող շարունակել անտեսել Ադրբեջանի կողմից մարդու իրավունքների խախտումները՝ գերարժեքված նավթ ստանալու համար. Օկամպո
Եթե Ռյուտեի խոսքերը՝ hակամարտության ավարտից հետո Ուկրաինա արևմտյան զnրքեր ուղարկելու մասին, իրականանան, դա կնշանակի պшտերազմ Արևմուտքի և Ռուսաստանի միջև. Օրբան
Միքայել Սրբազանը դիմել է Եվրոպական դատարան
Ռուբեն Վարդանյանի որդին Վենսի՝ տարածաշրջան այցին ընդառաջ ԱՄՆ-ին կոչ է անում միջոցներ ձեռնարկել ազատելու քրիստոնյա հայ գերիներին. Catholic Vote
Նախկին հոգևորականներ Ստեփան Ասատրյանն ու Արամայիս Թախմազյանը դատական հայց են ներկայացրել Հայ եկեղեցու դեմ

Действия и бездействие нынешних властей Армении в защите прав наших соотечественников и их репатриации вызывают серьезные сомнения. Всеармянский совет дипломатов
2026-02-06
On: 6 февраля, 2026
Превентивное заключение архиепископа Михаила заменено домашним арестом
Бездействие и безразличие армянских властей неприемлемы. Мы будем бороться за защиту прав наших соотечественников и за возвращение нашего народа на родину. Национальное собрание Арцаха
Слушание дела Армана Сарояна против Пресвятой Девы Марии отложено
Арман Сароян не явился на судебное заседание. Он подал ходатайство о переносе заседания.
Импичмент был и остается единственным реальным инструментом смены власти за последние 5 лет. Малян
После фиктивного суда над лидерами Нагорного Карабаха ЕС не может продолжать игнорировать нарушения прав человека со стороны Азербайджана ради получения завышенной цены на нефть. Окампо
Если слова Рютте о направлении западных войск в Украину после окончания конфликта сбудутся, это будет означать войну между Западом и Россией.
Архиепископ Михаил подал апелляцию в Европейский суд
Сын Рубена Варданяна призывает США предпринять шаги по освобождению армянских христианских заключенных в преддверии визита вице-президента Дж. Д. Вэнса в регион.
Бывшие священнослужители Степан Асатрян и Арамаис Тахмазян подали иск против Армянской Апостольской Святой Церкви