Սամվել Շահրամանյանը կրկին Արցախի նախագահի պաշտոնում առաջադրվելու որոշում դեռ չունի 2025-04-24 On: 24 Ապրիլի, 2025
Հայաստանի ժողովրդի հետ հույները կիսում են հալածանքների և ցեղասպանության ցավը. Հունաստանի պաշտպանության նախարար 2025-04-24 On: 24 Ապրիլի, 2025
«Գուցե ինձ մեղադրելու իրավունք ունեն որոշ հարցերում, բայց ես այսպես եմ ապրում». Տիգրան Մանսուրյան 2025-04-24 On: 24 Ապրիլի, 2025
Նիկոլն Ալիևի կողմից Արցախի դրոշը nտքի տակ գցելը չի դատապարտում, բայց Ադրբեջանի դրոշի այրnւմը հայ երիտասարդների կողմից դատապարտում է. Շարմազանով 2025-04-24 On: 24 Ապրիլի, 2025
Եկեք շարունակենք գործել Մարդկության անունից՝ հանուն Ճշմարտության և Արդարության. Մակրոնի ապրիլքսանչորսյան ուղերձը 2025-04-24 On: 24 Ապրիլի, 2025
Հայոց ցեղասպանությունը մարդկության պատմության ամենասև էջերից մեկն է. Հունաստանի խորհրդարանի նախագահ 2025-04-24 On: 24 Ապրիլի, 2025
Փարիզի 15-րդ շրջանում տեղի է ունեցել Ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին նվիրված ոգեկոչման պաշտոնական արարողություն 2025-04-24 On: 24 Ապրիլի, 2025
Ցեղասպանությունը լռությամբ ընդունելը հանցավոր անտարբերություն է. Արցախի ԱԺ 2025-04-24 On: 24 Ապրիլի, 2025
ԱՄՆ-ում դասախոսներին ուղարկել են հաղորդագրություններ՝ հարցնելով, թե արդյոք նրանք հրեա են. The Intercept 2025-04-24 On: 24 Ապրիլի, 2025
«2005թ․ ապրիլի 19-ին Լեհաստանի Սեյմն ընդունել է Հայոց ցեղասպանությունը». ՀՀ-ում Լեհաստանի դեսպանատուն 2025-04-24 On: 24 Ապրիլի, 2025

Самвел Шахраманян пока не принял решения баллотироваться снова на пост президента Арцаха. 2025-04-24 On: 24 апреля, 2025
Греки разделяют боль преследований и геноцида с народом Армении. Министр обороны Греции 2025-04-24 On: 24 апреля, 2025
«Возможно, они имеют право обвинять меня в каких-то проблемах, но я так живу». Тигран Мансурян 2025-04-24 On: 24 апреля, 2025
Никол не осуждает сожжение Алиевым флага Арцаха, но он осуждает сожжение азербайджанского флага армянской молодежью. Шармазанов 2025-04-24 On: 24 апреля, 2025
Макрон о 110 годовщине Геноцида: Продолжим действовать от имени Человечества, во имя Истины и Справедливости 2025-04-24 On: 24 апреля, 2025
Геноцид армян — одна из самых мрачных страниц в истории человечества. Председатель греческого парламента 2025-04-24 On: 24 апреля, 2025
В 15-м округе Парижа состоялась официальная церемония памяти, посвященная 110-й годовщине Геноцида. 2025-04-24 On: 24 апреля, 2025
Молчаливое принятие геноцида — это преступное равнодушие. Национальное Собрание Арцаха 2025-04-24 On: 24 апреля, 2025
The Intercept: в США преподавателям рассылали СМС с вопросом, евреи ли они 2025-04-24 On: 24 апреля, 2025
«2005» 19 апреля Сейм Польши признал Геноцид армян. Посольство Польши в Республике Армения 2025-04-24 On: 24 апреля, 2025