Դեմ ենք Եկեղեցին ու մեր հավատացյալ ժողովրդին պառակտելու այս կործանարար գործընթացին. Ռումինիայի հայոց թեմի քահանայից դաս
2026-01-10
On: 10 Հունվարի, 2026
Մերժում եմ թեմիս առաջնորդական փոխանորդի, մյուս արծաթասեր եպիսկոպոսների և ՀՀ գլխավոր և գերագույն ծաղրածուի «բարենորոգման» ծրագիրը. Արարատյան Հայրապետական թեմի սպասավոր Վարուժան դպիր Դանիելյան
Շարունակելու ենք մեր հոգևոր ծառայությունը՝ հավատարիմ Սուրբ Գրքի ճշմարտությանը և Եկեղեցու Սրբազան ավանդությանը. Տավուշի թեմ
Մեր պահանջն է՝ անհապաղ ազատ արձակել քաղբանտարկյալներ Նարեկ Սամսոնյանին և Վազգեն Սաղաթելյանին
Պառակտիչը, որը երկրում ունի կառավարչի կարգավիճակ, ունի մեկ նպատակ` քանդել-nչնչացնել երկրում համերաշխություն, միասնություն և ամրություն ապահովող հիմնական ինստիտուտը` եկեղեցին․ Աբրահամյան

Мы против этого разрушительного процесса разделения Церкви и нашего верующего народа. Урок от священника Армянской епархии Румынии
2026-01-10
On: 10 января, 2026
Я отвергаю программу «реформ», инициированную викарием моей епархии, другими алчными епископами и главным и верховным клоуном Республики Армения. Варужан Дпир Даниелян, служитель Араратской Патриаршей епархии
Мы продолжим наше духовное служение, оставаясь верными истине Священного Писания и Священному Преданию Церкви. Тавушская епархия
Наше требование – немедленное освобождение политических заключенных Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна.
Разделяющий общество, обладающий статусом правителя в стране, преследует одну цель: уничтожить главный институт, обеспечивающий солидарность, единство и силу страны – церковь. Абрамян