Գլենդելում հարյուրավոր հայեր մասնակցել են Ամերիկայի հայ ազգային կոմիտեի կողմից կազմակերպված բողոք-ցույցի` ի պաշտպանություն Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու և Սամվել Կարապետյանի 2025-07-14 On: 14 Հուլիսի, 2025
Նստացույցը դադարեցնում ենք, Արցախի ներկայացուցչությունից դուրս ենք գալիս, այլ ֆորմատով կաշխատենք. Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի անդամ 2025-07-14 On: 14 Հուլիսի, 2025
Ռուսաստանը պատրաստ է Ուկրաինայի հետ բանակցությունների երրորդ փուլին, միևնույն ժամանակ, Կիևն ակնհայտորեն չի շտապում. Պեսկով 2025-07-14 On: 14 Հուլիսի, 2025
Մի խումբ արցախցիներ մտան կառավարության շենք. նրանց բարձրացրած խնդիրները կքննարկվեն փոխարչապետի գրասենյակում 2025-07-14 On: 14 Հուլիսի, 2025
Անկախ այն հանգամանքից, թե կողմերը դրան ինչ կանվանեն` միջա՞նցք, թե՞ խաչմերուկ, շատ բան կախված է իրավակարգավորումներից. 2025-07-14 On: 14 Հուլիսի, 2025
Նիկոլին հնարավոր է և պետք է հաղթել օր առաջ. միակ տարբերակը՝ գաղափար+սուբստրատ. Արմեն Աշոտյան 2025-07-14 On: 14 Հուլիսի, 2025
Ստեղծելու ենք սկզբունքորեն նոր քաղաքական ուժ, գնալու ենք մեր ճանապարհով, մեր նոր թիմով՝ չբացառելով ներքաղաքական համագործակցությունը համախոհների հետ․ Սամվել Կարապետյան 2025-07-14 On: 14 Հուլիսի, 2025

Сотни армян Глендейла приняли участие в акции протеста, организованной Армянским национальным комитетом Америки в поддержку Армянской Апостольской церкви и Самвела Карапетяна
2025-07-14
On: 14 июля, 2025
Зеленский и Кит Келлогг встретились в Киеве
Мы прекращаем сидячую забастовку, покидаем здание представительства Арцаха и будем работать в другом формате. Член Совета по защите прав граждан Арцаха
Россия готова к третьему раунду переговоров с Украиной, при этом Киев явно не спешит, заявил Песков
Группа жителей Арцаха вошла в здание правительства; поднятые ими вопросы будут обсуждаться в кабинете вице-премьера.
Независимо от того, как стороны назовут его – коридором или перекрёстком, многое зависит от правового регулирования.
Никола можно и нужно победить за день до этого. Единственный вариант — идея + субстрат. Армен Ашотян
Мы создадим принципиально новую политическую силу, пойдем своим путем, со своей новой командой, не исключая при этом внутриполитического сотрудничества с единомышленниками. Самвел Карапетян