Պուտին-Թրամփ հանդիպումը կսկսվի ժամը 23:30-ին. ուկրաինական ճգնաժամի կարգավորումից բացի կշոշափվեն այլ թեմաներ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հանդիպումն Ալյասկայում կսկսվի Երևանի ժամանակով ժամը 23:30-ին՝ թարգմանիչների ներկայությամբ դեմ առ դեմ զրույցով:
Ինչպես նշել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը Պուտին-Թրամփ գագաթնաժողովի կենտրոնական թեման կլինի ուկրաինական ճգնաժամի կարգավորումը, սակայն կշոշափվեն նաև այլ թեմաներ, ընդգծել է ՌԴ նախագահի օգնականը:
Նա հավելել է, որ Պուտինի և Թրամփի բանակցությունները կանցկացվեն «5-ը 5-ի դիմաց» ձևաչափով։ Ռուսական պատվիրակության կազմում կլինեն նաև ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը, ՊՆ ղեկավար Անդրեյ Բելոուսովը, ֆինանսների նախարար Անտոն Սիլուանովը և ՌԴ ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի ղեկավար Կիրիլ Դմիտրիևը։

Встреча Путина и Трампа начнётся в 23:30: помимо урегулирования украинского кризиса будут затронуты и другие темы
Встреча президента России Владимира Путина и президента США Дональда Трампа на Аляске начнётся в 23:30 по ереванскому времени личной беседой в присутствии переводчиков.
Как отметил помощник президента России Юрий Ушаков, центральной темой саммита Путина и Трампа станет урегулирование украинского кризиса, но будут затронуты и другие темы, подчеркнул помощник президента России.
Он добавил, что переговоры Путина и Трампа пройдут в формате «5 на 5». В состав российской делегации также войдут министр иностранных дел Сергей Лавров, помощник президента Юрий Ушаков, министр обороны Андрей Белоусов, министр финансов Антон Силуанов и глава Российского фонда прямых инвестиций Кирилл Дмитриев.