«Դարերի ընթացքում հայ ժողովուրդը պահել է իր ինքնությունն ու պահպանել Սուրբ Եկեղեցին՝ միասնական պայքարով, հավատքով». Մայր տաճարում նշվեց հայոց առաջին լուսավորիչների տոնը 2025-11-29 On: 29 Նոյեմբերի, 2025
Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը մասնակցել եմ որպես Մայր Աթոռի եպիսկոպոսաց հանձնախմբի անդամ, և այն որևէ առնչություն չունի և չի կարող ունենալ Արցախի հիմնախնդրի հետ․ Արցախի թեմի առաջնորդ 2025-11-29 On: 29 Նոյեմբերի, 2025
Ուկրաինայի պատվիրակությունը մեկնում է ԱՄՆ՝ բանակցությունների․ Ումերով 2025-11-29 On: 29 Նոյեմբերի, 2025
Վրաստանի իշխանությունները վրաց-ամերիկյան հարաբերություններում քայլ են արել և այժմ սպասում են ԱՄՆ-ի պատասխանին․ խորհրդարանի խոսնակ 2025-11-29 On: 29 Նոյեմբերի, 2025
Վարդան Ղուկասյանին մեղսագրվող կաշառքի գործը կգնա դատարան. նրան 10 տարվա ազատազրկում է սպառնում 2025-11-29 On: 29 Նոյեմբերի, 2025
Այսօր առաջին լուսավորիչներ Ս. Թադևոսի և Ս. Բարդուղիմեոսի հիշատակության օրն է 2025-11-29 On: 29 Նոյեմբերի, 2025
Հայ ժողովուրդը բազմաթիվ փորձություններ է ապրել, սակայն դրանք հաղթահարել է Աստծո օգնությամբ և իր պատգամների շնորհիվ. Տեր Եսայի 2025-11-29 On: 29 Նոյեմբերի, 2025
Փաշինյանի քայլը, որը Բաքուն չի կարող անտեսել. ադրբեջանական լրատվամիջոցն արձագանքել է Արցախի թեմի առաջնորդի՝ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման մասնակցելը 2025-11-29 On: 29 Նոյեմբերի, 2025
Ռուբիոն բաց կթողնի ՆԱՏՕ-ի ԱԳ նախարարների դեկտեմբերի 3-ի հանդիպումը․ Reuters 2025-11-29 On: 29 Նոյեմբերի, 2025
Ժամկետի կրճատումով պլանավորված խնդիրներն արտահայտվելու են 2027-ի ամռանը, երբ 1.5 տարով զորակոչվածների առաջին զորակոչը կզորացրվի և առկա բազմաթիվ խնդիրներն ավելի կխորանան․ Աբրահամյան 2025-11-29 On: 29 Նոյեմբերի, 2025

«На протяжении веков армянский народ сохранял свою самобытность и сохранял Святую Церковь благодаря совместной борьбе и вере». 2025-11-29 On: 29 ноября, 2025
Я участвовал во встрече с Николом Пашиняном в качестве члена Епископского комитета Первопрестольной, и она не имеет и не может иметь никакого отношения к арцахскому вопросу. Предстоятель Арцахской епархии 2025-11-29 On: 29 ноября, 2025
Власти Грузии сделали шаг в грузино-американских отношениях и теперь ждут ответа от США: спикер парламента 2025-11-29 On: 29 ноября, 2025
Дело о взяточничестве Вардана Гукасяна передано в суд; ему грозит 10 лет лишения свободы 2025-11-29 On: 29 ноября, 2025
Сегодня – день памяти первых просветителей – святых Фаддея и Варфоломея. 2025-11-29 On: 29 ноября, 2025
Армянский народ пережил множество испытаний, но преодолел их с Божьей помощью и благодаря его посланиям. Отец Есаи 2025-11-29 On: 29 ноября, 2025
Шаг Пашиняна, который Баку не может игнорировать: азербайджанские СМИ отреагировали на участие во встрече с предстоятелем Арцахской епархии Николом Пашиняном 2025-11-29 On: 29 ноября, 2025
Рубио пропустит встречу министров иностранных дел НАТО 3 декабря: Reuters 2025-11-29 On: 29 ноября, 2025
Проблемы, связанные с сокращением срока службы, проявятся летом 2027 года, когда состоится первый призыв призывников на 1,5 года, и многочисленные существующие проблемы усугубятся. Абрамян 2025-11-29 On: 29 ноября, 2025